Menu

Oszczędne ogrzewanie

Leave a comment

Kiedy już zdecydujemy się na budowę naszego wymarzonoge domu, to właściwe dobranie instalacji centralnego ogrzewania jest niezmiernie ważne. Jeżeli dobrze wybierzemy oszczędne ogrzewanie to w czasie dalszego eksploatowania naszego domu koszty będziemy mieli coraz niższe. To jednak zazwyczaj jest związane z tym, że na początku musimy zainwestować więcej. Ogrzewanie i kotłownia powinny być jak najbardziej brane pod uwagę już na etapie projektu domu. Metod na ogrzewanie domów jednorodzinnych jest bardzo dużo. Do najpopularniejszych zaliczymy ogrzewanieprądem, gazem, paliwem stałym, kominkowe oraz tzw. ogrzewanie solarne. Warto dowiedzieć się o najlepszych metodach na oszczędne ogrzewanie. Wpływ na koszty ma wiele czynników.

Tutaj tanio nie będzie

Jeżeli zdecydujesz się na ogrzewanie domu prądem to nie licz na to, że będzie to tanie ogrzewanie.  Co prawda jest ono bardzo wygodne, nie wiąże się z żadnym sprzątaniem, utrzymanie domu w czystości jest bardzo łatwe. Jednak po pierwsze sama instalacja jest droga , żeby mieć ogrzewanie z paneli solarnych. Jeżeli nie posiadamy takich paneli, to prąd z elektrowni wyjdzie nas do ogrzewania drogo.

Najlepszy gaz

Niewątpliwie najlepszym i najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest ogrzewanie gazowe. Ma ono bardzo wiele zalet. Począwszy od atrakcyjnej ceny, niewielkich rozmiarów pieca oraz tego, że piece takie w przeciwieństwa innych pieców na paliwa stałe nie brudzą. Wybierając piec musimy wiedzieć, że dostępne są ich dwa podstawowe rodzaje.

Najczęściej spotykane są kotły tradycyjne. Tego rodzaju kotły są wydajne i ekonomiczne. Jednak nie potrafią odzyskać energii z pary a to wpływa na koszty eksploatacji. Wyróżniamy dwa rodzaje komór do spalania. Zamkniętą i otwartą. Więcej informacji na https://www.broetje.pl/

Drugim rodzajem są kotły kondensacyjne, które potrafię odzyskiwać energię z pary wodnej, są one droższe w instalacji, ale znacznie tańsze jeżeli chodzi o zużycie paliwa.

W wyborze, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze pomogą nam specjalne kalkulatory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *