Menu

Instalacja grzewcza

Leave a comment

Nikt nie lubi marznąć. Z tego też powodu ogrzewanie domu i jego wybór jest bardzo ważnym elementem podczas budowy domu. Jest to niewątpliwie droga pozycji w kosztorysie, ale według wszelkich fachowców nie warto jest oszczędzać.

Dobrze wykonana i z wysokiej jakości elementów instalacja grzewcza, będzie nam służyła przez wiele długich lat. Zanim zaczniemy ją montować, warto jest się zastanowić jakiego rodzaju instalacja grzewcza, bo zależnie od wielkości domu, optymalne mogą okazać się całkiem inne rozwiązania.

 

Piec czy kominek? Może ogrzewanie podłogowe?

Rodzaj ogrzewanie musimy dostosować do naszego domu. W przypadku mniejszych powierzchni zazwyczaj stosuje się kominek z rozprowadzonym płaszczem wodnym i to wystarcza. Jeżeli dom mamy większy, to zdecydowanie warto postawić na centralne ogrzewanie. Idealnym rozwiązaniem wydaje się piec dwufunkcyjny na gaz. Czasem oprócz grzejników dokładamy jeszcze ogrzewanie podłogowe. To już jest indywidualna sprawa. Warto jednak pamiętać, że gdy zastosujemy ogrzewanie podłogowe to ograniczamy sobie możliwości pieców kondensacyjnych.

 

Jakie paliwo?

Każda instalacja grzewcza musi być czymś zasilana. Jeżeli mamy możliwość to najlepiej jest się podłączyć do instalacji gazowej. Dzięki temu zyskujemy komfort. Nie musimy nic dokładać do pieca, mamy czysto w kotłowni. Jeżeli jednak nie mamy tego szczęście i nie posiadamy dostępu do gazu, to zostają nam do wyboru paliwa stałe jak węgiel czy też eko-groszek lub olej opałowy.

W kwestii ogrzewania warto zajrzeć na https://www.broetje.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *