Menu

Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny

Leave a comment

W każdym domu gdy planujemy centralne ogrzewanie, to również jednocześnie planujemy skąd będziemy pobierać ciepłą wodę. Najprościej byłoby z sieci, jednak mało kto ma taką możliwość budując dom poza miastem.

Dobrym rozwiązaniem będzie kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny, który oprócz tego, że zapewni nam ciepło to również bez problemu będzie w stanie dostarczyć nam ciepłej wody. Zanim zaczniemy instalować, zdecydowanie warto jest poprosić o pomoc fachowców, którzy wykonają dla nas odpowiednie pomiary i dzięki temu zasugerują najlepsze rozwiązania.

 

Nie wszędzie to samo

To jakiego rodzaju ogrzewanie i instalacja będzie najlepsza w naszym domu zależy od wielu różnych czynników. Jednym z nich jest wielkość domu. W przypadku małych domów wystarczy często kominek i płaszcz wodny. W przypadku większych powierzchni lepszy będzie kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny. Wart jednak zauważyć, że według wyliczeń fachowców w przypadku kiedy dochodzi do tradycyjnych grzejników jeszcze ogrzewanie podłogowe to wydajność kotłów kondensacyjnych wcale nie jest taka wysoka. To może doprowadzić do sytuacji, że pomimo znacznie niższego zużycia paliwa koszty wykonania takiej instalacji nam się nie zwrócą.

 

Co daje kondensacja?

Dlaczego kondensacja daje korzyści? Ponieważ jest w stanie odzyskać energię z pary, która w przypadku normalnego pieca ucieka. Dzięki temu nie potrzebuje ten piec tak dużo energii co wpływa na obniżenie kosztów związanych z opłatami za gaz czy też inne paliwa. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/kotly-kondensacyjne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *