Menu

Kotły gazowe kondensacyjne

Leave a comment

Wybór odpowiedniej jakości pieca do naszego domu nie jest łątwy. Zwłaszcza, że musimy sobie odpowiedzieć na wiele pytań. Jeżeli najważniejsza dla nas jest wydajność, to dobrym rozwiązaniem będą kotly gazowe kondensacyjne.

Co prawda są one droższe jednak koszty ich eksploatacji w dalszej perspektywie są znacznie tańsze. Z tego powodu warto jest rozważyć wykonanie droższej instalacji na początku a potem korzystać. To czy będzie to opłacalne zależy od kilku czynników. Wpływ na to ma wielkość domu czy też nawet fakt posiadania ogrzewania podłogowego. Zanim zaczniemy wykonywać taką instalację, warto jest zasięgnąć opinii u specjalistów, którzy za pomocą wyliczeń wskażą nam najlepszy piec.

 

Rodzaje ogrzewania

Jeżeli chcemy w domu mieć ogrzewanie i ciepłą wodę to musimy się zdecydować na jakieś centralne ogrzewanie. Najlepiej jeżeli mamy w pobliżu gaz. Wówczas wybieramy kotly gazowe kondensacyjne i sprawę ogrzewania mamy z głowy. Dzięki zastosowaniu kotła gazowego mamy czysto w kotłowni, nie musimy chodzić i pilnować. Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość. Często problemem okazuje się brak sieci gzowej. Wówczas musimy wybrać kociło na inne paliwo.

 

Paliwo stałe

Najpopularniejsze są kotły na paliwa stałe takie jak eko-groszek czy też olej opałowy i oczywiście węgiel. Jednak piece na węgiel powoli odchodzą do lamusa. Jeżeli ktoś obecnie ma piec na węgiel to warto jest skorzystać z dopłat, które pomagają zmniejszyć koszty wymiany pieca węglowego na nowsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *