Menu

Program czyste powietrze

Leave a comment

Każdego roku gdy przychodzi sezon na ogrzewanie jak bumerang wraca termin smogów wiszących nad największymi miastami w naszym kraju. Rząd postanowił zawalczyć z problemem i przeznaczyć duże środki, które miały zachęcić ludzi do wymiany starych pieców węglowych na nowoczesna, bardziej ekologiczne.

Celem programu jest ograniczenie ilości emisji trujących gzów, lub całkowita ich eliminacja. Nazwany został program czyste powietrze, i postaram się w kilku słowach opisać czym jest ten program, kto może z niego korzystać oraz jakie są wymagania.

Dla kogo?

Program czyste powietrze skierowany jest do osób, które są właścicielami domów jednorodzinnych lub mających wydaną zgodę na budowę domu jednorodzinnego.

Właściciele takich budynków mogą  uzyskać dofinansowanie na wymianę starych pieców węglowych na nowoczesne, które emitują miej gazów. Wysokość dofinansowania jest zależna między innymi od takich czynników jak dochody czy też koszty zakupu nowego pieca.

Wnioski o dofinansowanie składa się w gminie. Nie ma określonego terminu, przyjmowane są w sposób ciągły. Oznacza to, że kiedy nie przyjdziecie i nie złożycie wniosku zostanie on rozpatrzony i otrzymacie dofinansowanie.

Jeżeli planujesz wymianę pieca to niewątpliwie jest to bardzo dobry moment na tego rodzaju inwestycję, ponieważ mamy szansę otrzymać bardzo wysokie dofinansowanie a z całą pewnością program ten nie będzie trwał wiecznie a zapewne wcześniej czy później dojdzie do sytuacji, że wymiana pieców będzie obowiązkowa. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/czyste-powietrze-dowiedz-sie-wiecej/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *