Menu

Piece gazowe kondensacyjne

Leave a comment

Budując dom często musimy wybierać pomiędzy różnymi rozwiązaniami, zazwyczaj różne rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku gdy wybieramy piec. Możemy wybrać tradycyjny lub zdecydować się na piece gazowe kondensacyjne.

To drugie rozwiązanie jest droższe, ale tylko na początku. Potem już piece gazowe kondensacyjne zdecydowanie zyskują, ponieważ pozwalają oszczędzić znacznie na kosztach paliwa. Co w perspektywie wielu lat używania może być bardzo ważnym i decydującym elementem.

 

Podłogowe czy grzejnik?

Jeżeli chodzi o piece gazowe kondensacyjne, to są one przygotowane do tego, aby współpracować z ogrzewaniem podłogowym. Wynika to z tego, że utrzymywanie w nich wody z temperaturą wymaganą do ogrzewania podłogowego nie stanowi problemu. Temperatura ta wynosi 56 stopni Celsjusza. Jest to tak zwana temperatura rosy. Powyżej tej temperatury woda w instalacji się skrapla.

Często jest tak, że piece gazowe kondensacyjne wybierane są do tego, aby współdziałały z ogrzewaniem podłogowym. Jednak niższa temperatura wody powoduje, że grzejniki muszą być odpowiednio większe. To powoduje, że połączenie ogrzewania tradycyjnego wraz z ogrzewaniem podłogowym i zasilanego piecem kondensacyjnym może nie okazać się wcale lepszym i tańszym rozwiązaniem, ze względu na wyższe koszty instalacji samego pieca.

Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, zdecydowanie warto jest zapoznać się z opinią fachowca, który podpowie nam jakiego rodzaju piec będzie dla nas najlepszym wyjściem.

Zajrzyj na http://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/kotly-kondensacyjne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *