Menu

Koszt założenia centralnego ogrzewania

Leave a comment

Kiedy podejmujemy decyzję o budowie domu zazwyczaj towarzyszy nam słuszna ekscytacja. Potem dopiero przychodzą trudne wybory, które musimy podejmować wielokrotnie w czasie budowy. Jednym z takich wyborów jest sposób ogrzewania naszego domu a duży wpływ na naszą decyzję ma koszt założenia centralnego ogrzewania. Warto też zajrzeć na http://www.broetje.pl/budowa-instalacji-ogrzewania-koszty/

Jednak jak mówią fachowcy i specjaliści z branży ogrzewania zdecydowanie nie warto oszczędzać. Lepiej wydać więcej na wysokiej klasy instalacje a potem płacić mniej za rachunki. Sposobów na ogrzewanie domów jest bardzo wiele. W przypadku małego domu może to być kominek z płaszczem wodnym a czasami samo ogrzewanie podłogowe wystarczy. Najpopularniejsze jednak są różnego rodzaju kotły na paliwa stałe.

Gaz

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się piec zasilany gazem. Takie rozwiązanie chyba nie ma słabych punktów. Koszt założenia centralnego ogrzewania nie odbiega specjalnie od innych, a jest t instalacja czysta. Nie musimy się brudzić, aby mieć ciepło w domu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Warto zauważyć, że również w kosztach eksploatacji gaz wypada bardzo przyzwoicie. Jeżeli nie mamy dostępu to sieci gazowniczej pozostaje nam niestety skorzystanie z innych rodzajów paliw.

Inne paliwa

Do innych popularnych paliw zaliczymy eko-groszek oraz olej opałowy jak i węgiel. Ten ostatni jednak jest po woli wypychany z rynku. Gminy robią wiele, aby ludzie demontowali u siebie piece na węgiel i montowali gazowe lub inne bardziej ekologiczne od węglowych. Zanim zadecydujemy się na konkretny rodzaj ogrzewanie warto jest poradzić się specjalistów. Wykonać odpowiednie obliczenia, które pokażą nam jakie będą koszty eksploatacji i jakie koszty instalacji. Może się okazać, że coś co jest znacznie droższe w instalacji będzie o wiele tańsze w użytkowaniu, ale oczywiście i możliwa jest sytuacja odwrotna. Przydatne są też specjalne kalkulatory, które ułatwiają wyliczenie kosztów poszczególnych pieców i konkretnych rozwiązań ogrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *